Domowe sposoby na ...

Kilka domowych porad na walkę z trądzikiem ! .

Wygląd skóry wpływa na poczucie pewności siebie, samoocenę i komfort życia. Krosty, pryszcze i wypryski mogą nie tylko uprzykrzyć życie, ale nawet doprowadzić do depresji. Przez szereg lat zmiany na skórze uznawano za skutek uboczny dojrzewania. Były zmorą nastoletniej młodzieży. Teraz na wykwity skórne skarży się coraz więcej czterdziestolatek. Pojawiają się nawet po pięćdziesiątce. Jak sobie radzić z nimi domowymi sposobami?


Oto kilka dobrych rad które same przetestowałyśmy ;)
Anty-trądzikowe drożdże


Wielu młodym osobom w walce z trądzikiem pomagają drożdże. Ich moc wynika przede wszystkim z zawartości cennych witaminy z grupy B oraz cynku. Są to składniki, które korzystnie wpływają na cerę, zaś ich niedobór może prowadzić właśnie do powstawania wykwitów skórnych. Szczególnie polecane są drożdże browarniane, choć drożdżami piekarskimi także co nieco możesz zdziałać.
Możesz je wykorzystać w formie pitnego napoju (pamiętaj jednak, żeby przedtem drożdże „zabić”, czyli zalać wrzącą wodą lub mlekiem). Alternatywą są również drożdżowe maseczki – z dodatkiem oliwy z oliwek / oliwki kosmetycznej.

Dobroczynne działanie miodu


Walka z trądzikiem może być również słodka. A to wszystko za sprawą dobroczynnych właściwości miódmiodu. Działa antybakteryjnie, a jednocześnie dostarcza cenne składniki odżywcze, których niedobór może powodować pogorszenie kondycji cery. Maseczka z miodu nie tylko pozwoli pozbyć się nieestetycznych wyprysków, ale również złagodzi ewentualne podrażnienia.
dieta anty-trądzikowa
Trzecim i ostatnim krokiem ku zdrowej cerze jest zmiana diety. W końcu nie od dziś wiadomo, że to co jemy, ma wpływ na ogólny wygląd naszej skóry. I choć nie możemy oczekiwać spektakularnych efektów od razu po odmówieniu sobie ulubionych chipsów do wieczornego filmu, to w dłuższej perspektywie czasowej stosowanie zdrowej diety znacznie zmniejszy występowanie trądziku.
Osoby mające cerę trądzikową powinny przede wszystkim wyłączyć z codziennej diety pikantne potrawy oraz ograniczyć spożywanie soli (jak wynika z badań, jej nadmiar we krwi pobudza wydzielanie gruczołów łojowych oraz powoduje powstawanie zaskórniaków). Oprócz pikantnych potraw, do "posiłków zakazanych” zaliczamy też: wszelkie fast foody, kolorowe napoje gazowane, sztuczne soki, chipsy, cytrusy, majonez, czekoladę, mocną herbatę oraz kakao.

Polecamy również pastę cynkową , nie jest droga a za to bardzo skuteczna , po kilku dniach widać już bardzo dużą poprawę w kondycji skóry. ;) Nie wszystkie domowe sposoby na trądzik działają.!!!   
 Niektóre mogą dawać niepożądane działanie – silne podrażnienia, zaczerwienienia, itp. Co prawda dzięki nim walka z nieestetycznymi wypryskami jest znacznie tańsza niż stosowanie specjalistycznych preparatów na trądzik. Niemniej jednaknie należy spodziewać się spektakularnych efektów. Ceniąc dobroczynną moc natury, warto połączyć stosowanie domowych metod z Nonacne. W zasadzie i te tabletki należałoby zaliczyć do domowych sposobów, bo w gruncie rzeczy opierają się na działaniu natury.

Niechlubna woda utleniona

Niektóre osoby  do walki z trądzikiem wykorzystują wodę utlenioną. Działa antybakteryjnie (co akurat można zaliczyć na plus), ale przy okazji odpowiada za znaczne przesuszanie się skóry. Choć na początku daje zadowalające efekty, przesuszona cera szybko daje o sobie znać. Niejednokrotnie przekonałam się o tym na własnej skórze, gdy po jakimś czasie stosowania wody utlenionej i gładkiej cerze, pojawiały się kolejne wypryski. A wszystko to dlatego, że sucha skóra stymulowała gruczoły łojowe do intensywniejszej pracy, co skutkowało zaczopowaniem ujść.
Woda utleniona – jako domowe sposoby na trądzik – powinna być zakazana. Zresztą, jak spirytus salicylowy. Moja młoda cera nie mogła tego znieść, dlatego i Tobie radzę to odstawić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Autor obrazów motywu: enjoynz. Obsługiwane przez usługę Blogger.

© BlogSisteRs, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena